Kurumsal

Türkiye'nin Öncüsü

Kurumsal

ERG İnşaat ve Sanayi A.Ş.

1966 yılından beri havaalanı inşaatları, her türlü yol, köprü inşaatları, baraj ve hidroelektrik santral inşaatları, termik santral inşaatları, sulama inşaatları, sinai tesis inşaatları gibi her türlü altyapı müteahhitlik hizmetlerini yürütmektedir.

ERG İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi, kaliteye, çevreye, insan sağlığı ve güvenliğine duyarlılığını sahip olduğu ISO 9001:2008 Kalite Yönetim SistemiISO 14001 Çevre Yönetim SistemiOHSAS 18001:2007 İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi belgeleri ile desteklemektedir

Bu yönetim sistemleri şartlarına uyarak her alanda maksimum kaliteyi hedeflemek, kuruluşların ihtiyaç ve beklentilerini en iyi şekilde karşılamak ERG İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi’nin temel politikasıdır.

Sektöründe ekonomik, sağlıklı, kaliteli ve çevreye duyarlı üretim yapabilmek

VİZYONUMUZ

Günümüzde yabancı ortaklarıyla birlikte çevreye, çalışanlarına ve çözüm ortaklarına duyarlılık ve saygı ilkesiyle, ulusal ve uluslararası sektör platformunda yükselen bir değer olmak. 

MİSYONUMUZ

Geçmiş deneyim ve tecrübelerini, geleceğin yenilikçi ve hızla gelişen yapısına entegre edip, disiplinler arası kabiliyetlerini kullanarak sektörün lideri olmak. 

Kökenleri, güçlü ve başarılı bir müteahhitlik kültüründen gelen Erbilgin ailesi, 1966 yılında ‘Safranbolu Karayolu’ projesiyle eş zamanlı olarak kurumsal kimliğini ilan etti ve günümüzde binlerce çalışanıyla faaliyet gösteren,

 ERG İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi’ni kurdu.

Adını, bir fizik terimi olan ve en küçük iş birimi anlamına gelen ‘ERG’ den alan ERG İnşaat; sonraki yıllarda faaliyetlerine; sulama kanalı, yüksek gerilim hattı, havaalanı ve baraj projeleriyle devam etti.

Makine ve ekipman ithalatının oldukça zor ve yüksek maliyetli olduğu bir endüstriyel süreçte, ERG İnşaat, ileri görüşlü yapısı ve nitelikli yatırımları ile inşaat sektöründe fark yaratmayı başaran köklü ve ender bir kuruluştur.

Kuruluşundan bu yana; inşaat, taahhüt, proje, iş ve inşaat makinaları üretimi, otomotiv sanayi, savunma sanayi, turizm, enerji, filo kiralama gibi birçok alanda havaalanı, otoyol, köprü, baraj ve hidroelektrik santral, termik santral, sulama ve sinai tesis inşaatları gibi her türlü altyapı müteahhitlik hizmetlerini yürütmektedir.

2012 yılında tamamlanan ve 254 metre yüksekliğiyle dünyanın en yüksek barajlarından biri olan Deriner’in inşaatı, ERG İnşaat’ın müteahhitlik kabiliyetlerini global ölçekte sergilemesini sağlamış ve marka bilinirliğini en üst düzeye taşımıştır. Tedarik, mobilizasyon ve mühendislik süreçlerini başarıyla yürüten ERG İnşaat, projenin kusursuz şekilde tamamlanmasını sağlamıştır. Deriner Barajı, Türkiye’de gerçekleştirilen en özel projelerden biri olarak bilinmektedir.

Takip eden süreçte ERG İnşaat;

 İstanbul Havalimanı Pist Yapımı, Antalya Havalimanı ve üstlendiği diğer büyük ölçekli projeleri başarıyla tamamlayarak güvenilirliğini defalarca kanıtlamış bir marka haline gelmiştir.

2021 yılında, yerli ve milli akıllı ulaşım sistemleri ile donatılmış, yol güvenliğini en üst düzeyde tutan proje olan Ankara – Niğde Otoyol Yapım Projesi’ni, öngörülenden çok daha kısa süre içinde tamamlamış ve Marmara Bölgesi’ni Akdeniz ile Güneydoğu bölgelerine bağlayarak, uluslararası ulaşım ağının son ve en önemli halkasını hizmete hazır hale getirmiştir.

Yine 2021 yılında, 600 Km uzunluğuyla ‘mega proje’ olarak adlandırılan Ankara – İzmir  Hızlı Tren Hattı Projesi Yapım işi için de ERG İnşaat tecrübesine güvenilmiştir.

 

 

 

ERG İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Vizyonu;

Günümüzde yabancı ortaklarıyla birlikte çevreye ve çalışanlarına duyarlı, saygılı ve sürdürülebilirlik politikası oluşturarak Türkiye ve Dünya’nın yükselen değeri olmak.

ERG İnşaat Ticaret ve Sanayi Anonim Şirketi Misyonu;

Geçmiş deneyim ve tecrübelerini, geleceğin yenilikçi ve hızla gelişen yapısına entegre ederek; bütünleşik yaklaşımını benimseyen disiplinler arası kabiliyetlerini kullanarak lider olmak.

ERG İNŞAAT TANITIM VİDEOSU

Sertifikalar

ISO 9001:2015

Çevre Yönetim Sistemi

ISO 14001:2015

İş Sağlığı ve Güvenliği Yönetim Sistemi

OHSAS 18001:2007

Kalite Yönetim Sistemi

docx file PDF